13.05.2012. Dan Marjana - posvećen zahtjevu za proglešenje Park šume Marjan kulturnim dobrom nacionalnog značenja

Ovogodišnji Dan Marjana po prvi puta obilježen je bez sudjelovanja Društva Marjan u službenoj organizaciji zajedno s gradom Splitom. Još prošle godine prilikom obilježavanja Dana Marjana upozorili smo na nezadovoljstvo odnosom nadležnih institucija prema Park šumi Marjan i zatražili radikalnu promjenu odnosa prema Marjanu.Kako do toga nije došlo odlučili smo ove godine obilježiti Dan Marjana u suradnji s Inicijativom Za Marjan, na način da smo pozvali građane na plato kod crkvice sv.Nikole i tom prilikom podijeljene su karte Park šume Marjan s prikazom svih kulturnih dobara, postojećih i nestalih crkvica i svih marjanskih toponima.

Kod zgrade Prirodoslovnog muzeja posađen je novi čempres neposredno do osušenog čempresa Juraja Kolombatovića posađenog 1908. godine.


Predsjednik Društva prof. Ivo Lozić položio je cvijeće uz bistu prvog predsjednika Društva Marjan prof. Juraja Kolombatovića, začetnika grandioznog pothvata pošumljavanja Marjana.

Osim toga kod zgrade Muzeja hrvatskih arheoloških spomenika postavljen je jumbo plakat s označenim kulturnim dobrima u Park šumi Marjan.